آموزش ردیس Redis

مدرس

علی حسین شهابی

دسته بندی

فیلم های آموزشی
آموزش ردیس Redis
در حال تکمیل

در این دوره میخواهم یکم درباره ردیس Redis صحبت کنیم و با خصوصیات و کاربردهای اون بیشتر آشنا بشیم . 

در ابتدا بگویم که نام Redis از کلمات Remote Dictionary server گرفته شده است  . 

Redis یک سرور پایگاه داده است، با قابلیت کلاستربندی ، متن باز، درون حافظه اصلی و همچنین Key,value دیتابیس می باشد. ردیس در گذشته توسط Pivotal,Vmware تا June2015 پشتیبانی می شد ولی هم اکنون توسط Redis Lab پشتیبانی می شود. به گفته سایت DBEngines.com و سرشماری انجام گرفته شده توسط آن Redis از مشهورترین و قابل استفاده ترین دیتابیس های Key,Value به حساب می آید

Redis از بسیاری از زبان های برنامه نویسی مانند ActionScript, C, C++, C#, Clojure, Common Lisp, D, Dart , Erlang, Go, Haskell, Haxe, Io, Java, JavaScript (Node.js), Julia, Lua, Objective-C, Perl, PHP, Pure Data, Python, R, Racket, Ruby, Scala, Smalltalk , Tcl. به خوبی پشتیبانی می کند .

 

برخی از موارد استفاده از Redis : 

 

1. Session Cache :‌

یکی از رایج ترین موارد استفاده از ردیس , سیستم کش است . یکی از مزایای خوبه ردیس در کش نسب به سایر سیستم های کشینگ مانند Memcached , ماندگاری بالای اطلاعات است 

 

2. (Full Page Cache (FPC

شما می توانید برای جلوگیری از تعداد مکرر دفعات مراجعه به دیتابیس و یا  دیسک, صفحه ی مورد نظر خود را به صورت کامل در ردیس ذخیره نمایید . همچنین کاربران وردپرس هم می توانند با استفاده از پلاگین عالی wp-redis در سایت خود از ردیس استفاده کنند . 

 

3. Queues

با استفاده از ردیس می توانید لیستی از مقادیر و یا تسک ها تعریف نمایید و یکی یکی آنها را پردازش و اجرا نمایید . 

... 

مدت: 3:13:26

به روز رسانی: 1395/11/21

قیمت:

برای دانلود حتما لاگین نمایید

کلیه حقوق مادی و معنوی , متعلق به سایت (Alihossein.ir)می باشد ,انتشار مطالب بدون ذکر منبع از نظر اخلاقی و شرعی صحیح نمی باشد.