آموزش ساخت پکیج لاراول 5.3

مدرس

علی حسین شهابی

دسته بندی

فیلم های آموزشی
آموزش ساخت پکیج  لاراول 5.3
تکمیل شده

در این دوره درباره پکیج نویسی در لاراول صحبت می کنیم .
اول یه تعریفی از پکیج ها بگیم :‌
به عنوان یک PHP developer شما ممکنه علاقه مند به کار کردن با یک فریم ورک باشید . فریم ورک ها تلاش میکنن تا فرایند ساخت و توسعه یک پروژه را ساده تر و سریع تر کنن .. یکی از راه های سریع تر کردن فرایند های توسعه , ساخت پکیج برای قسمت های مختلف پروژه می باشد .
به عنوان مثال شما پکیجی برای اضافه کردن recapcha می سازید و هر بار برای استفاده در پروژه های مختلف, به جای کدنویسی مجدد, تنها لازم است آن پکیج را نصب نمایید .
دو نوع پکیج مختلف داریم :‌

  1. پکیج هایی که مستقل از فریم ورک هستند که اصطلاحان به آن stand-alone می گویند .
  2. پکیج هایی که مربوط به یک فریم ورک خاصی هستند.

 قبل از ایجاد یک پکیج  , لازم است تا با package managers هم آشنا باشید .PEAR یکی از معروف ترین آنها بود که الان به ندرت از آن استفاده می شود و Composer تقریبا جای آن را گرفته است .

یکی از مزیت های بزرگ پکیج های فریم ورک Laravel این است که آنها اجازه دسترسی به تمام ویژگی هایی که فریم ورک ارائه می دهد را دارا هستند، از جمله routing، migrations ، tests ، views ، و بسیاری دیگر از ویژگی های آن.
در نتیجه می توانید داخل پکیج خود, از تمام این ویژگی ها استفاده نمایید.

به عنوان نمونه می توانم پکیج های زیر را معرفی کنم که احتمالا با برخی از آنها کار کرده اید  :‌

همچنین داخل سایت packalyst پکیج های خیلی زیادی هست که می توانید با آنها کار نمایید یا پکیجی که خودتان ایجاد می کنید را در آن قرار دهید تا بقیه دوستان نیز استفاده نمایند.

مدت: 2:11:50

به روز رسانی: 1395/9/17

قیمت:

برای دانلود حتما لاگین نمایید

کلیه حقوق مادی و معنوی , متعلق به سایت (Alihossein.ir)می باشد ,انتشار مطالب بدون ذکر منبع از نظر اخلاقی و شرعی صحیح نمی باشد.