آموزش پاک کردن انواع کش ها در لاراول 5

علی حسین شهابی

1395/8/16

نظر0

با سلام خدمت دوستان لاراول کار

طی سوالی که یکی از دوستان راجب به پاک کردن کش ها (Cache ) در فریم ورک لاراول (laravel) پرسید , تصمیم گرفتم پستی قرار بدم.

حتما تا به حال به این مشکل برخوردین که تغییراتی را در فایل های view یا حتی query ها می دهید ولی نتیجه هیچ تفاوتی نمی کند . در ابتدا حتما به فکر رفرش متوالی صفحه می افتید ولی با استفاده از کامندهایی که در لاراول (laravel) قرار داده شده می توانید کش های (Cache ) ایجاد شده در هر بخش را به راحتی پاک نمایید.

1- بهینه سازی کردن مجدد  class loader :

php artisan optimize

2- پاک کردن کش

php artisan cache:clear

3- پاک کردن کش های مربوط به روتینگ

php artisan route:cache

4-پاک کردن کش های مربوط به فایل های view

php artisan view:clear

5- پاک کردن کش های مربوط به فایل های کانفیگ

php artisan config:cache

شما می توانید تمام این فرمان ها را خارج از کامند لاین (command line) و مثلا در روت هاتون با استفاده از Artisan  وارد کنید :

Route::get('/clear-cache', function() {
    $exitCode = Artisan::call('cache:clear');
    // return what you want
});

خب مقاله امروز هم به پایان رسید.خوشحال میشم مثل همیشه نظراتتون رو اعلام کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اینستاگرام علی حسین شهابی لینکدین علی حسین شهابی

2 نظر

( 1395/9/12 )مهسا

با سلام و خسته نباشید من دقیقا با این مشکل مواجه هستم که هنگام نمایش مطالب سایت هرچقدر پارامترهای مختلفی ارسال میکنم تا مطلب دیگه ای نشون بده بازهم همون مطلب قبلی نمایش داده میشه، مثلا با ارسال article/2 یا article/3 همان article/1 نمایش داده میشه و محتوای صفحه تغییر نمی کنه توی لینک زیر توضیحات بیشتری دادم، اگه کمک کنم خیلی ممنون میشم. http://laravelista.ir/Thread-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-id

( 1395/9/21 )امیر شادان فر

سلام دستور php artisan route:cache جهت کش سازی روت ها هستش نه حذف کش route. برای پاک کردن کش route از دستور زیر استفاده میشه: php artisan route:clear

ارسال نظر جدید

 
Not signed in

کلیه حقوق مادی و معنوی , متعلق به سایت (Alihossein.ir)می باشد ,انتشار مطالب بدون ذکر منبع از نظر اخلاقی و شرعی صحیح نمی باشد.